Harmonizační masáže 


AROMA MASÁŽ

Aroma masáž, jak ostatně vyplývá již ze samotného názvu, pracuje podobně jako aromaterapie s účinky různých vůní na organismus. Jistě jste si sami na sobě vyzkoušeli, že rozličné vůně, se kterými se během dne setkáváte, vyvolávají odlišné pocity. Některé jsou velmi příjemné, z jiných se nám naopak může udělat špatně.


Aromaterapie patří do škatulky alternativních způsobů léčby, ke které využívá právě různých účinků vůní na lidský organismus. Pracuje při tom s éterickými oleji, což jsou vlastně rostlinné těkavé látky, s jejichž pomocí lze ovlivnit nejen stav mysli, nálady, ale také celkové zdraví.


REFLEXNÍ MASÁŽ

Masáž patří k velmi starým léčebným technikám, které dnes využíváme převážně k uvolnění ztuhlých svalů a celkové relaxaci a regeneraci organismu. Díky jejímu spojení s dalšími léčebnými systémy a obohacení o nejrůznější pomůcky lze však pomocí masáže léčit velké množství potíží a zmírnit, či zcela odstranit jejich příznaky. Jednou z jejích podob, která velmi pozitivně ovlivňuje lidský organismus, je reflexní masáž, neboli reflexní terapie.

Tato léčebná technika vznikla již před více než 5 000 lety v oblasti Číny, Indie a Vietnamu. Poté byla dále rozvíjena a rozšířena o nové poznatky v oblasti medicíny. Podstatou reflexní masáže je skutečnost, že se na okrajových oblastech těla nachází nervová zakončení, prostřednictvím jejichž stimulace lze velmi účinně působit i na vzdálené orgány. Možné je tedy zmírnit jejich bolesti, či zcela obnovit jejich správnou funkci.

O vzájemném propojení reflexních zón s vnitřními orgány svědčí také skutečnost, že se při poškození některého orgány objeví změny rovněž na povrchu těla. Místo se stává bolestivé na dotek a zkušený terapeut tak pomocí hmatů může poměrně spolehlivě určit, který orgán nepracuje správně, a je tedy schopný obnovit porušenou rovnováhu v těle.

Před samotnou masáží je důležité provést reflexní uvolnění chodidel a odblokování krční páteře, což slouží jako příprava na následující zákrok a terapeut si také zvyká na citlivost klienta. Poté již následuje práce převážně s reflexními zónami na ploskách nohou, dlaních zádech a šíji.

Při reflexní masáži dochází jednak k místním účinkům, tedy k prokrvení tkání a zvýšení teploty v těchto místech, ale také ke vzdáleným, což je již výše zmíněné působení na orgány, které jsou s oblastí, na níž je vyvoláván tlak, nervově spojena.

Vynikajících účinků bylo touto terapií dosaženo zejména při léčbě neplodnosti, migrén, bolestí zad, bolestí kloubů, spánkových poruch, poúrazových stavů a zažívacích potíží. 

THAJSKO-JÓGOVÁ MASÁŽ

Jedná se postupné protažení celého těla, někdy se i říká, že je to jóga pro líné 🙂 Tato masáž odstraňuje ztuhlost kloubů a zlepšuje jejich hybnost, uvolňuje bolavé svaly, zlepšuje cirkulaci krve a lymfy, posiluje nervový systém, odstraňuje energetické blokády v těle, zlepšuje vylučování toxinů z těla, podporuje činnost vnitřních orgánů.

Thajská jógová masáž je promyšlený, mnoho století vyvíjený systém protahovacích poloh a tlakové stimulace energetických drah. Uvolňuje napětí fyzické, stejně jako psychické. Napomáhá rozproudit energii v těle a ulehčuje tak běžným zdravotním obtížím. Navozuje pocit hlubokého uvolnění, lehkosti, vyrovnanosti, klidu a pohody.


Chcete se se mnou setkat? Objednejte se.


Naděje Kučerová

Harmonizační masáže

Aroma, Reflexní, Thajsko-jógová, Touch Therapy

Lymfatická celotělová masáž

+420 776 265 600

Pokud bych vám nezvedala telefon, znamená to, že se věnuji klientovi a zavolám vám zpět, jakmile to půjde.

Nebo mi zanechte zprávu 24nb@seznam.cz